Godziny pracy: 08:00-16:00
Kontakt - telefon: +48 501 052 134

Przestrzenne mieszkania

  • Home
  • /
  • Projektowanie wnętrz
  • /
  • Przestrzenne mieszkania

Otwarta przestrzeń w mieszkaniu

Bez najmniejszych skrupułów oraz wyrzutów sumienia, coraz częściej sięgamy po… przestrzeń. Nie tylko tę życiową, stawiając na swoją niezależność, ale również tę namacalną, czyli w fizycznym odniesieniu. Dlatego urządzając swoje mieszkanie, wybór projektów staje się oczywisty – im mniej ścian, im więcej przestrzeni, tym lepiej.

Ucieczka przed ograniczeniami

Z jednej strony, brak zbytecznych ścian, można tłumaczyć podążaniem za modą. Wszak nowoczesny apartament wyróżnia się tym, że im więcej „pomieszczeń” usytuowanych jest na otwartej przestrzeni, tym lepiej. Nie jest to jedyny powód, dla którego decydujemy się na taki plan mieszkania. Należy wspomnieć także o podążaniu za uczuciem swobody, luzu oraz braku ograniczeń.

Zamiast małej kuchni – aneks kuchenny salonem

Najczęstszym przykładem na zastosowanie otwartych przestrzeni w mieszkaniu, jest połączenie kuchni z pokojem dziennym. Zamiast ciasnej kuchni znajdującej się w osobnym pomieszczeniu, możemy zyskać otwarty aneks kuchenny tych samych rozmiarów, który przechodzi w salon. Połączenie zazwyczaj jest przez efektowny barek z ciekawymi podświetleniami lub wyspa, na której z powodzeniem można przyrządzać pyszne posiłki. Dzięki temu, unikamy krętych korytarzy z pomieszczenia do pomieszczenia. Nasz dom wydaje się być bardziej otwarty, przyjemny i gościnny. Wspólne gotowanie z gośćmi? Czemu nie!
To jest jedno z wielu rozwiązań, które może zostać zaprojektowane przez profesjonalnego architekta wnętrz. W końcu dobrze jest dopasowywać je do osobistych potrzeb.

projektowanie łazieniek gdańsk projektowanie łazieniek gdańsk